admin 21 listopada 2019

Agenci CBA z delegatury w Szczecinie zatrzymali dwie osoby – byłą prezes KPS Chemik Police S.A. i warszawskiego doradcę ds. marketingu politycznego. Sprawa dotyczy nieprawidłowości w umowach sponsoringu. Portal tvp.info ustalił nieoficjalnie, że chodzi o Joannę Żurowską, oraz Radosława Ciszewskiego. Mężczyzna to były dyrektor biura poselskiego europosłanki PO Danuty Hübner, w przeszłości związany z TVN24.

Jak poinformował portal tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski, śledztwo, w ramach którego dokonano zatrzymań, dotyczy funkcjonowania Fundacji Grupy Azoty na rzecz rozwoju piłki siatkowej kobiet.

– Badane są także nieprawidłowości w zakresie wydatkowania środków uzyskanych w wyniku umów sponsoringu zawartych w 2015 r., których stroną był Klub Piłkarski Chemik Police S.A. – przekazał Brodowski.

Jak ustalili śledczy, wszystko wskazuje na to, że zatrzymani „przywłaszczyli ponad 180 tys. zł z Klubu Piłkarskiego Chemik Police S.A., a część z tych środków wydatkowano na zakup powierzchni reklamowych – bilbordy i plakaty związane z kampanią wyborczą”. Według Prokuratury Krajowej chodzi o finansowanie kampanii wyborczej kandydata na posła do Sejmu w 2015 r.

Rzecznik dodał, że agenci przeszukali także nieruchomości zatrzymanych. Teraz zostaną oni doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszą zarzuty przywłaszczenia mienia. Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali wcześniej 19 osób.

Jak podała Prokuratura Krajowa, zatrzymani to radca prawny, która w przeszłości pełniła funkcję prezesa klubu sportowego „Chemik Police”, była też radną do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i były dziennikarz związany w przeszłości z jedną ze stacji telewizyjnych, prowadzący działalność gospodarczą.

Źródło: https://tvp.info/45434105/cba-zatrzymalo-byla-prezes-chemika-police-i-bylego-dziennikarza